top of page

Уличненські гаївки

Народна пісня мінлива, як бистра річка. Різнобарвна і красномовна, вона  не тільки зачаровує своєю мелодикою, а й є своєрідним провідником в історію традицій, звичаїв і побуту наших предків.
Взятись за складання цієї збірки мене спонукала яскрава відмінність місцевих гаївок від тих, що я знав раніше. Навіть поверхневий порівняльний аналіз із викладеними у збірці «Свято гаївок», виданої в 1991 році в Дрогобичі, доказує їх інакшість. Напевно, нічого д
оброго з цього не вийшло, аби не всебічна підтримка і практична допомога з боку берегині місцевого краєзнавчого музею і завідувачки  бібліотеки-філії у с. Уличне Трускавецької МЦБС Наталії  Ничик та учительки загальноосвітньої школи Уличного, збиральниці місцевого фольклору Лесі Кіндракевич. І точно нічого б не вийшло без носіїв тутешнього народного спадку Розалії Галик (1942 р. н.), Ірини Сирватки (1949 р. н.), Світлани Пилипів (1963 р. н.), Ярослави Галик (1955 р. н.)  і, згаданої вже мною, Лесі Кіндракевич (1971 р. н.). Саме їх голоси звучать в аудіоальбомі, саме з їх голосів складено нотну збірку. Велика їм всім подяка.

bottom of page