Володимир Єпік
Все для розвитку дітей
Музична гра «А в горобейка»
Гра представлена в двох діапазонах: в діапазоні октави c1-c2 (від «до» першої до «до» другої октави), і в діапазоні великої сексти c1-a1 (від «до» до «ля» першої октави). Перший варіант розрахований на дітей старшого дошкільного і молодшого шкільного віку, другий – на молодших дошкільнят.
Лад мажорний. Мелодія, яка складається з руху від домінанти на секунду вниз, співу звуків тонічного тризвуку від терції вгору до квінти і вниз на тоніку, повторюється декілька разів з модуляцією вниз.
Головне завдання гри – формування відчуття мажорного ладу, навичок чистого співу прими, низхідної секунди, висхідної терції і низхідної квінти, розширення співочого діапазону у дітей молодшого віку.
Умови гри
Варіант 1
Діти стають у коло, в центр якого обирають дівчинку – сестричку горобейка. Під музику діти починають спів і рух по колу вправо, а на словах «сестричка маленька» зупиняються і вказують руками в центр кола. Дівчинка-сестричка після зупинки дітей навпаки змахуючи «крильцями» починає рух по колу і обирає собі наступницю. Після модуляції рух дітей продовжується в протилежний бік.
Варіант 2
Діти сидять за партами або столами, долоні складені в замок і повернуті тильною стороною донизу, лікті розведені в боки і імітують крила птаха. В відповідності з ритмом пісні діти під власний спів змахують умовними крилами, а на словах «сестричка маленька» складають долоні у човника і повертаються в бік сусіда, показуючи йому яка в горобейка маленька сестричка.